Workshopy pro instruktory jógy

1. Prána a pránájáma a Mytologický význam ásan (zážitkový workshop)

                           sobota 22. 9. 2018 (9:30 - 17:30 hod.)

 

Říká se, že moudrost se stává znalostí, jakmile jsme ji zažili. Toto teoreticko-praktické setkání usiluje o prohloubení naší praxe jógy prostřednictvím pochopení a uplatnění konceptů, které často zůstávají v teoretické nebo abstraktní podobě, ale které jsou extrémně obohacující a transformující pro praktikujícího.

První část věnována práně a pránájámě nás vede k pochopení a řízení prány, zdroje životně důležité energie, která nás obklopuje, a to nejen během ásanové nebo pránájámické praxe, ale i v každodenním životě, protože kvalita naší prány má veliký vliv na náš stav nálady či mysli.

Ve druhé části věnované mytologii ásan se seznámíme s historií různých ásan a jak znalost jejich symbolů může pozitivně ovlivnit náš osobní rozvoj. Bude to procházka do hlubin naší osobnosti, tvořivá hra přijetí a integrace našich různých aspektů.

 

Lektor: Gabriel Ayilef (překlad z angličtiny Filip Klieštík)
 

2. Chráním sebe, chráním ostatní aneb Ochrana energie instruktora jógy

                            neděle 23. 9. (9:30 - 17:30 hod.) 

Smyslem lekcí jógy je přivádět klienty k sobě samým. Instruktor tak působí jako nástroj, skrze něhož se klienti spojují se svou vnitřní energií. Občas se ale stane, že energie klientů zůstává v sále i po skončení hodiny, případně v instruktorovi, který ji nasál. Aby se instruktor jógy mohl kvalitně postarat o své klienty, musí se nejdříve umět postarat sám o sebe a také se ošetřit. V opačném případě ztrácí totiž mnoho své energie a může tak dojít v konečném důsledku až k syndromu vyhoření.

Workshop „Chráním sebe, chráním ostatní aneb Ochrana energie instruktora jógy“ je koncipován nejen teoreticky, ale i prakticky. Díky teorii z oblasti psychologie a psychogygieny, praxi a technikám k ochraně energie, osobnímu svědectví, skupinovému sdílení a diskuzi si účastník odnese praktickou inspiraci, jak předcházet stavům nechuti sdílet radost z učení jógy, případně syndromu vyhoření z této milované profese.

Program:

  • Lekce jógové terapie proti stresu a napětí
  • Syndrom vyhoření instruktora, jak mu předcházet, jak ho rozpoznat a jak ho zvládnout
  • Techniky sloužící k ochraně energie

Lektor: Filip Klieštík

 
Praktické informace:

Místo: Studio Yoon, Bělečská 36, Praha 9 - Klánovice

Doprava: Autem - u studia je možné parkování, případně v Bělečské ulici před studiem.

                Vlakem - z Masarykova nádraží (na jízdenku MHD nebo Lítačku), vystoupíte na stanici Praha-Klánovice a cca 15-20 minutovou procházkou dorazíte ke studiu

                MHD bus 221, 303 z Černého Mostu - zastávka Bazar

 

Cena: 3300 Kč za oba workshopy (Prána a pránájáma a Mytologický význam ásan + Chráním sebe, chráním ostatní) + občerstvení + 2 obědy

           1750 Kč za workshop (Prána a pránájáma a Mytologický význam ásan) + občerstvení + sobotní oběd

           1750 Kč za workshop (Chráním sebe, chráním ostatní) + občerstvení + nedělní oběd

           Vegetariánské obědy budou s láskou připraveny Bistrem Yoon :o)

 

V souladu s obecným nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) o ochraně osobních údajů 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 vyplněním a odesláním přihlašovacího formuláře (viz. níže) uděluji Harmony Yoga Institutu s.r.o., se sídlem Kaprova 42/14, 110 00 Praha 1, souhlas se zpracováním mých osobních údajů v rozsahu kontaktního jména a příjmení, fakturační adresy, IČ, emailové adresy a telefonu pro účel zpracování administrativy, fakturace, organizace a zaslání informací k pořádanému workshopu a zasílání novinek o pořádaných akcích Harmony Yoga Institutem s.r.o. Dále souhlasím s pořízením a použitím fotografií a videozáznamů pro prezentace na sociálních sítích a reklamní a marketingové účely Harmony Yoga Institutu s.r.o.
 
Souhlas lze odvolat vyplněním formuláře ZDE.

Přihláška na workshop

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: